Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


На виставкових стендах презентовано понад 30 документів, майже 40 світлин, картосхеми, інформаційні матеріали, що перебувають на зберіганні в центральних архівах та Державному архіві Чернігівської області й відтворюють процес перебування обмеженого контингенту радянських військ на території Республіки Афганістан у 1979–1989 роках, соціальний захист та матеріально-побутове забезпечення воїнів, які отримали поранення, та сімей військовослужбовців, котрі загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку.
Зокрема, фоторяд, до якого увійшли світлини: «Прощання воїнів 154-го окремого загону спецпризначення Обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані з бойовим прапором перед поверненням на Батьківщину. Демократична Республіка Афганістан. (Травень 1982 року), «Сержант Х. Н. Тургенбаєв під час надання гуманітарної допомоги в Гардезькому ліцеї, м. Гардез Демократична Республіка Афганістан. (1987 рік), «Колона автомашин із гуманітарним вантажем на трасі Кабул-Гардез, Демократична Республіка Афганістан. (25 – 26 грудня 1987 року), «Розподілення по палатах поранених воїнів Обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані в Київському окружному військовому госпіталі». (Серпень 1988 року), а також стенди, присвячені Володимиру Шевчуку, який загинув на території Республіки Афганістан. Презентуються його фотопортрети, світлини з товаришами по зброї, листи батькам тощо.
Окремий сегмент виставки – документи, присвячені участі батальйону Збройних Сил України у складі Миротворчих Сил Організації Об'єднаних Націй у зонах конфліктів на території колишньої Югославії та Республіки Ірак.
Тележурналісти ПАТ «НСТУ» «Чернігівська регіональна дирекція» підготували телесюжет про документальний склад виставки для теленовин.
На початок
На початок