Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


Директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Олена Чижова та співробітники установи відвідали відкриття ІХ Міжнародного фестивалю «Книжковий арсенал», у рамках якого презентували спільний виставковий проект «РОЛІТ. Сусіди».
Музейні предмети з колекції Архіву-музею, що належали видатним корифеям української літератури, які проживали у РОЛІТі, дозволять скласти правдиві епізоди побуту мешканців цього будинку та відтворити умови життя і творчого процесу тих років.
Уперше експонуються оригінали креслень та ескізи будівлі «РОЛІТ» авторства українських архітекторів В. Г. Кричевського та П. Ф. Костирка. Актуальність тематики виставки та оригінальність її втілення крізь призму архівних джерел та музейних предметів саме у рамках «Книжкового арсеналу» демонструє потужний потенціал сучасних українських архівів та новітні підходи до теми використання архівної інформації.
Довідково: Ролі́т (складова абревіатура від назви «Кооператив „Робітники літератури“) - житловий будинок письменників, споруджений 1934 р. у Києві на вулиці Леніна (нинішній вулиці Б. Хмельницького), 68. У різні часи тут мешкали близько 130 літераторів, а також деякі відомі діячі мистецтв. Роліт - абсолютний рекордсмен в Україні за кількістю меморіальних дошок на фасаді.


На початок
На початок