Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


27 травня виповнюється 160 років від дня народження українського актора, режисера, одного з яскравих представників видатної театральної родини Тобілевичів Панаса Карповича Саксаганського.
За своє творче життя він зіграв понад 100 головних ролей як комедійного, так і драматичного репертуару, кожна з яких – вершина акторського мистецтва, а створені ним сценічні образи стали зразками майстерності перевтілення.
Найбільше прославився актор у комедійних ролях: Возний («Наталка Полтавка» І. Котляревського), Бонавентура, Пеньонжка, Тарабанов, Харко Ледачий («Сто тисяч», «Мартин Боруля», «Суєта», «Паливода XVIII ст.» І. Карпенка-Карого), Голохвостий («За двома зайцями» М. Старицького) та ін. З великим успіхом виступав він і в інших амплуа: у героїчних і трагедійних ролях. Як режисер, Панас Карпович поставив близько 80 п’єс переважно українського репертуару та започаткував власну систему попередньої роботи над роллю.
У фондах Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного зберігається невелика, але цікава колекція світлин, що відтворюють незабутній образ Панаса Карповича Саксаганського та його творчий шлях.
На початок
На початок